Aktualności

  • Pani prezydent Świdnicy, członek zarządu Związku Miast Polskich – Beata Moskal-Słaniewska, była 14 maja 2020 gościem specjalnym kolejnego spotkania BCB4 on line. Podzieliła się informacjami, w jaki sposób samorządy radzą sobie z obecnym kryzysem zdrowotnym i gospodarczym w gminach.

  • O zagadnieniach psychologii zarządzania w czasie pandemii, rozmawialiśmy 7 maja 2020 z kolejnym gościem naszego MBA coffee. Tym razem był nim Tomasz Grzyb, profesor SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.

  • Gościem spotkania on line w dniu 23 kwietnia 2020 był Zhuge Zihao, uczestnik ubiegłorocznego Kongresu Azja, organizowanego przez Urząd Marszałkowski.  Głownym tematem były różnice kulturowe oraz ich wpływ na prowadzenie biznesu między Chinami a Polską.

  • Czas kwarantanny został przedłużony a na kolejnym spotkaniu on line 16 kwietnia 2020, naszym gościem specjalnym był profesor Marcin Drąg. Wybitny, wrocławski naukowiec rozpracował enzym kluczowy w walce z koronawirusem. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polski-naukowiec-rozpracowal-enzym-kluczowy-w-walce-z-koronawirusem/rglhhyk

  • Trzymajcie się dzieciaki i opiekunowie! Z takim hasłem przekazaliśmy 9 kwietnia 2020 darowiznę dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu. Dobrze, że kiedy z troską myślimy o stanie zdrowia naszego i gospodarki, możemy się poderwać i zrobić coś bezinteresowanie. Takie malunek zdobi ścianę jednego z pomieszczeń ZOL w Jaszkotlu. Sprawiamy aby bijąca z niego pozytywna Czytaj więcej

  • Rozpoczęliśmy serię spotkań on line członków BCB4 z zaposzonymi gośćmi. Pierwszym naszym gościem w dniu 2 kwietnia 2020 był poseł na sejm, profesor Paweł Kowal.

  • BCB4 tętni życiem w nowej rzeczywistości. Spotykamy się i mimo wielu zmian i zagrożeń które nas dotykają, wspieramy wzajemnie. Dzieli nas jedynie ekran monitora. Aktywnie szukamy szans na przejście przez zawieruchę epidemii, a co najważniejsze, pracujemy nad planami odnalezienia się w „świecie po”.

  • Jest nowa strategia Stowarzyszenia BCB4 w perspektywie 2020-2023. Prace nad jej opracowaniem trwały od 9 grudnia 2019 do 21 lutego 2020. Jeśli dobry plan to połowa sukcesu, to dobra strategia trzy czwarte.

  • Członkowie Stowarzyszenia zebrali datki, które przeznaczone zostały na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu. Dary przekazane zostały 20.12.2019

  • „Jak nadać fintechowej rewolucji właściwą dynamikę?” – na konferencji Impact fintech dyskutowano m.in. o nowej mapie drogowej transformacji bankowej, zaufaniu cyfrowym czy rozwiązaniach chmurowych. O rewolucji bankowej, przyszłości finansów, wyzwaniach jakie czekają branżę, systemach płatności, bezpieczeństwie teleinformatycznym i inwestycjach debatowali politycy, regulatorzy, menedżerowie z Polski i z regionu CEE oraz przedstawiciele dziesiątek firm związanych z Czytaj więcej